Јужноафриканец тврди дека се запознал со Бог!

23 март, 20120
j75

Јужноафриканецот Sibuiiso Mthembu е човекот кој наводно дури четри пати бил во посета на рајот каде го запознал Бог.

Тој тврди дека неговата прва посета била во 1998 година кога по него се симнал ангелот Габриел, а по него се вратил и пет години подоцна.

Тогаш го запознал и Бог, кој наводно имал дваесетина години како и сите други на небото.

За им покаже на луѓето што ги очекува по смртта, тој почнал да прави карта, која ја црта веќе неколку години, а наскоро планира да ја испечати.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/