Каде се кријат антиоксидансите?

17 февруари, 20120
aaa

Антиоксидансите се новата манија во здравјето и храната. Тие имаат толку многу ползи за здравјето, почнувајќи од имуниот систем, до блокирањето на вируси во организмот, заштита од слободни радикали и дури редуцирање на трагите од стареењето.  Тие помагаат на метаболизмот и се пријател кој помага за намалување на килограмите. Затоа видете каде се кријат антиоксидсансите и вклучете ги задолжително во својата секојдневна исхрана!

Боровинки

Киви

Јагоди

Сини сливи

Цреши

Малини

Јатки

Портокали

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma