Какао коцки

27 ноември, 20120
Kakao-kocki

Состојки:

3 јајца

2 дл. јогурт или 2 шолји кисело млеко

2 шолји шеќер

шолја масло

3 шолји брашно

4 лажички какао

кесичка прашок за пециво

Подготовка:

Откога добро ќе ги измешате сите состојки префрлете ги во тава веќе намачкана со масло и печете ги во рерна загреана на 170 степени.

Кога тестото ќе се олади прелијте го со чоколадна глазура. Колачот може дополнително да го украсите со шлаг или овошје.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit