По 19 години во брак дознал дека се оженил со маж

27 ноември, 20120
брак

Неименуван маж од Белгија (кој е познат под псевдонимот Јан) побарал поништување на бракот кој траел 19 години, затоа што сега дознал дека сопругата била маж.

Јан и Моника се венчале во 1993 година, а тој пред неколку недели дознал дека неговата сопруга била маж кој го променил полот пред да ја/го запознае. Сопругата пак секој месец лажирала менструални циклуси и дури го убедила 64-годшниот човек да немаат деца, бидејќи тој веќе имал две деца од претходниот брак.

Сопругот во исказот пред судот исто така објаснил дека не забележал невообичаено дури и при сексуалните односи. Процедурата е во тек.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber