Како изгледа панорамата од највисоките планиски врвови на светот?

26 јануари, 20120
nas

Како изгледа погледнот од врвот на светот??? Прекрасна колекција на најубавите панорами кои досега сте ги виделе:

Еверест во Азија – 8848 метри

Аконкагва во Јужна Америка – 6962 метри

Маунт Мекинли во Северна Америка – 6194 метри

Килиманџаро во Африка – 5895 метри

Елбрус во Европа – 5642 метри

Планискиот масив Винсон на Антартик – 4892 метри

Пирамидата Карстенц во Австралија/Нова Гвинеја – 4884 метри

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber