Како правилно се витка косата со самолепливи виклери

18 декември, 20120
vitleri.php

За секси изглед на вашата коса и фризура со повеќе волемен користете самолепливи виклери. Безболен метод што воопшто нема да ја оштети вашата коса, а ќе ви даде совршена форма.

Но важно е да знаете како правилно треба да ја поделите косата на прамени за локните да изгледаат убаво. Освен тоа како што ќе видите на видео упатството пред да го аплицирате виклерот треба да го испрскате праменот со лак за коса.

На крај откако ќе ја навиткате цела коса треба да користите фен за лакот да се фиксира и полесно да се оформат локните.

Еве како изгледа процесот на работа:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit