Како тие блокови на мраз стигнале таму?

9 февруари, 20120
0752007.48

Локалните жители покрај реката Урал во Русија откриле необични парчиња на мраз и тврдат дека ова е дело на вонземјаните. За што всушност се работи, сеуште не е познато. Истрагата е во тек.

„Ова е дело на вонземјаните, како инаку би ја објасниле ваквата појава, огромните блокови на мраз се расфрлани наоколу како детски играчки во радиус од 20 метри,” тврди еден од очевидците на оваа нималку обична појава.

Некои локални жители тврдат дека во близина виделе како се руши некој летечки објект недалеку од реката. Што всушност се случило, ќе покаже времето, истрагата е во тек.

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=LexyMr_8nzA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber