Камион им влетал во дневната соба! :(

20 јануари, 20120
f5654

Поради замрзнатите улици во Германија еден возач на камион ја загубил контролата над возилото и се удрил во куќа. Камионот срушил голем дел од куќата, а возачот починал кратко по несреќата.

Во четвртокот наутро Меиниген како последица од замрзнатиот пат камионот излетал од патот и се удрил во куќа. Штетата на куќата е голема, поради што семејството сега ќе треба да ја сруши цела и одново да гради.

Германските медиуми навеле дека замрзнатите патишта на југот во Германија се причина за се поголемиот број сообраќајни несреќи.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma