Кание Вест ја подготвува својата нова колекција!

10 февруари, 20120
kanye

Кание Вест, кој важи за еден од најдобро облечените мажи во светот, ја финализира својата нова колекција, на која работи последниве месеци и за која редовно објавува извештаи на Твитер.

Раперот ќе ја претстави својата нова , втора по ред, колекција на овогодинешниот Fashion Week во Париз на 6 март. Локацијата на ревијата на Кание сеуште не е позната, но се претпоставува дека тој ќе подготви нешто спектакуларно.

Неговата прва колекција, прикажана минатата година во главниот град на Франција, доби поделени критики.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma