Карлеуша и Цеца во нова војна! :)))

9 февруари, 20120
ceca-karleusu

Виртуелна војна.

До нова “борба” помеѓу Јелена Карлеуша и Цеца Ражњатовиќ дошло кога фолкерката, пред две ноќи, на штотуку отворениот профил на Твитер, направила грешка при пишување.

По една од пораките за добредојде (Ме нема еден ден на Твитер и еве што се случува. Добредојде, драга), Цеца напишала: Ништо што неможе да се надохнади.

Таа веднаш штом ја видела грашката, го избришала својот коментар, но окото на Јелена ова не го пропуштило.

-Во Житораџа се се пишува со Х – се појавил и коментарот од Јелена на Твитер.

Потоа фановите на Цеца почнале да ја навредуваат.

Фанот на Цеца: Како е да живееш со тоа што никој не те поднесува? Да ми го испушиш …, знам дека за тоа си добро платена во белиот свет. Прогилот на Цеца се полни како Маракана, а на Карлеуша стои празен како Арена минатиот пат.

Карлеуша: Хахаха! Јас го правам тоа исклучиво од љубов, од љубов, од љубов. И јас сакам да претерам некогаш – не замерувај! Срце за сите српски хејтери!

Полемиката Карлеуша ја завршила: Моите фанови се пред се писмени и културни луѓе.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma