Милкшејк со вкус на сланина! Аман веќе што се не измислија! :)))

9 февруари, 20120
143184

Најновиот млечен производ има 1081 калории, а се состои од сладолед од ванила и сируп од сланина, со прелив од слатка павлака и кандирани цреши како декорација.

Познати по своите откачи рецепти во гастрономијата, американците смислија нов специјалитет кој се вика Shake Bacon, милкшејк од сланина. Овој шејк го лансираше синџирот на ресторани за брза храна „ Jack in the Box”.

Оние кои го провале овој нов специјалитет кој е спој на слатко и солено дале неколку коментари: „Ужасно“, „Грозно“, „Невкусно“ и друго.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma