Карневалот на Тенерифе низ фотографии!

13 февруари, 20120
10

Една од причините зошто го сакаме карневалот во Рио,  се и секси танчерките кои со своите убави тела прекрасно танцуваат во ритамот на самбата.

Но, Бразил одамна не е единствената земја во која можете да уживате во карневалските перформанси и паради. Ова се фотографиите од огнените шпањолки кои учествуваа во натпреварот на танцувачки групи, “Comparsas”, кој се одржува во рамките на карневалот на Тенерифе.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma