Католичката црква одлично заработува од продажбата на еротски романи

27 јануари, 20120
crkva romani

Германската издавачка куќа Weltbild одлично заработува со издавање на романи со порнографска и еротска содржина, а она што е чудно во целата приказна е фактот дека издавачката куќа е во сопственост на Католичката црква.

Католичката црква е единствен сопственик на Weltbild, па затоа во Германија настанал вистински скандал, бидејќи оваа издавачка куќа издава романи со наслови како „Порно гроф“, и „Интернат за курви“.

Освен порнографија, се продаваат и книги за сатанизмот, црната магија, езотерапијата, а се продава и серијалот книги за Хари Потер, кој папата Бенедикт ХVI ги прогласи за антикатолички.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber