Katy Perry испеа песна за својот пропаднат брак :(((

17 февруари, 20120
katy-perry-part-of-me

Пејачката ја изведе песната “Part of Me” за време на доделувањето на Греми наградите.

Огледувајќи се на колешката Adele, која има освоено шест Греми награди, Katy Perry планира да го освои врвот на топ листите со песна за нејзиното скршено срце.

Песната “Part of Me”, која пејачката ја изведе премиерно за време на доделувањето на Греми наградите, е првиот нејзин сингл откако објави дека се разведува од британскиот комичар Russell Brand. Во еден дел од песната, Katy пее: “Чувајте го вашиот дијамантски прстен”, поради што многумина помислија дека Brand е директна инспирација за песната, но продуцентите Max Martin и Dr. Luke изјавија дека песната била создадена за време на снимањето на албумот “Teenage Dream” 2009 година и 2010 година.

httpv://www.youtube.com/watch?v=2Fko7_SV3Lc#!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma