Казакстан и официјално му се заблагодари на Борат!

25 април, 20120

Министерот за надворешни работи на Казакстан се заблагодарил на комичарот Борат за големата туристичка реклама.

„Благодарен сум му на Борат затоа што се повеќе туристи се интересираат за Казакстан. Откако се појави тој филм бројот на визи издадени за Казакстан се зголеми за десет пати“, изјавил министерот за локалните медиуми.

Дистрибуцијата на филмот прво беше забранета во Казакстан, а властите го блокирале пристапот до веб сајтот на Саша Барон Коен.

Сепак, казакстанскиот претседател оценил дека подобро е да се смеат на филмот и изнел мислење дека таа комедија може да поттикне интерес за таа земја.

httpv://www.youtube.com/watch?v=WH2CABcffAo

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi