Кејт Винслет покрај неколку неуспешни обиди, сеуште сонува за брак?! Никогаш не е касно :)))

25 јануари, 20120
Kate-Winslet-12

Актерката Кејт Винслет која позади себе има веќе два пропаднати бракови, сеуште не изгубила верба во љубов. Таа признала дека покрај тоа што знае каолку е тешко да се согласуваш со некој, сепак сака со една личност да го помине остатокот од животот.

Винслет, која во моментов е во врска со Нед Рокенрол изјавила дека:”Сеуште верувам во целосно предавање со друга лличност и верувам дека бракот е најдобар начин за изразување на посветеноста. Да го делиш животот со друга личност е вистински предизвик, но јас сеуште се надевам дека ќе го пронајдам човекот со кој ќе ја дочекам староста”.

Актерката тврди дека поради децата ги одржува добрите односи со поранешниот сопруг, режисерот Сем Мендес. “Не е лесно да се биде самохрана мајка, а Сем сегогаш е прекрасен татко. Важно е децата да поминуваат време со двајцата родители. Во почетокот тоа не беше лесно, но сега одлично функционираме”, додава Кејт.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma