Кинески политичар добил отказ поради порно снимка со љубовницата

23 ноември, 20120
порно снимка

Кинеските власти денеска го отпуштија регионалниот партиски функционер Леи Џенгфу, откако на интернет се појавија компромитирачки снимки од него со љубовницата.

Во изјава за медиумите Леи рекол дека видео снимката која е направена во 2007 година е лажна.

Кинеската партија ја засили кампањата против корупцијата во обид да се ублажи незадоволството на јавноста поради злоупотребите и неморалните однесувања на политичарите, но напорите да се искорени тој проблем даваат слаби резултати.

Засрамениот политичар Бо Силај, кој исто така беше исфрлен од партијата, меѓу другите неправилности е обвинет и за “непристојни сексуални врски со повеќе жени”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber