Кирон Вилијамсон – деветгодишно дете кое црта како Моне

1 февруари, 20120
Kieron-Williamson-550x309

Кирон Вилијамсон, кој има само девет години, е еден од најпознатите млади уметници на светот.

Неговите слики се нацртани во навистина интересен стил, па малиот Кирон со право го заработил прекарот „Моне“. Желбата за цртање кај Кирон се појавила по посетата на Корвол, а тој своите први дела ги продал во 2009 година за сума од 22 000 долари. Неговата последна изложба, која била распродадена за 10 минути, му донела заработка од 157 000 долари.

Кирон се надева дека неговите дела ќе му донесат патронат од кралското семејство, па затоа тој веќе испратил неколку свои дела до кралицата Елизабета и принцот Чарлс. Малиот Кирон е навистина популарен, па во моментот за него се снимаат неколку документарни филмови.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber