Кладилниците почнаа да заработуваат :))) Кои ќе бидат добитниците на Оскар-прашање е сега?!?!? :)))

7 февруари, 20120
v233163p0

Кладилницата Paddy Power ги објави коефициентите за обложување на добитниците на наградите од Американската филмска академија.

Оскар за најдобра машка улога треба да ја добие George Clooney, најдобра актерка Meryl Streep, а златна статуа за најдобар филм “The Artist”. Доколку можеме да и веруваме на кладилницата… 🙂 Наградата за најдобра женска споредна женска улога ќе ја добие Octavia Spencer, а споредна машка улога Christopher Plummer и за најдобар режисер Michel Hazanavicius. Церемонијата за доделување на Оскар ќе се одржи на 26 февруари во Kodak Theatre во Холивуд.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma