Скарлет Јохансон V.S. Кира Најтли за улогата на Принцезата Дијана!

7 февруари, 20120
scarlettkeirajlp625622012

Започнаа подготовките на филмот за животот на омилена принцеза во Велика Британија, Дијана, а веќе почнаа и шпекулациите за актерката која би можела да ја игра Дијана. Филмот се базира на исповед на личниот чувар на трагично загинатата принцеза. Стивен Еванс, продуцент на познатиот филм “Железната дама”, во кој го прикажува животот на поранешната британска премиерка Маргарет Тачер.

Наскоро ќе започне со екранизирање на животната приказна на принцезата Дијана. Филмот е базиран на сведочењето на нејзиниот личен телохранител, кој открива детали за нејзиниот брак со Чарлс. Сеуште не е одлучено кој ќе ја игра Лејди Ди, но преговорите се водат помеѓу Кира Најтли и Скарлет Јохансон.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma