Кога возрасните ќе забегаат во светот на бајките…

1 февруари, 20120
modern-medieval18

Мислите дека само децата сакаат да си играат и да замислуваат дека се во некој волшебен свет? Постои една цела група на возрасни во САД, но и пошироко, кои живеат во измислен свет полн со херои, витези, вештерки, магии, волшепства, исто како од бајките.

Како функционираат овие игри? Откако ќе ги завршат сите свои обврски во реалниот свет, луѓето се облекуваат во костими и стануваат сосема други личности, одејќи во походи, мисии и борби со своите исто така малку забегани другарчиња. Да не ви објаснуваме многу, погледнете како изгледаат тие и се ќе ви биде јасно:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber