Која поза ја сакаат мажите во креветот?!

1 април, 20120
jm89

Дали знаете која поза најмногу ја посакува вашиот партнер во креветот? Едно истражување на оваа тема открило необични резултати.

Во истражувањето за онлајн магазинот Esquire дури 28% од испитаниците изјавиле дека најмногу ја сакаат мисионерската поза, што било неочекувано од посилниот пол.

Околу 30% од мажите сакаат жените да се врз нив со лицето свртено кон нив, а 26% од нив најмногу уживаат во доги позата.

Со ова истражување откриено било дека 14% од оженетите мажи имале барем еднаш односи со друг маж, што навистина е шокантен податок.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber