Кокошка снела џамбо јајце во Колумбија! Епа сигурно не е на петелот :)))

11 февруари, 20120
jajceaaaaaaaaaaaaaaa

Еден фармер од Колумбија се надева дека ќе влезе во книгите за рекорди откако неговата кокошка снела навистина огромно јајце.

Фармерот Хернандо Нињо бил навистина изненаден кога видел дека неговата кокошка снела јајце тешко 244 грама, односно четири пати потешко од нормалните јајца. Нињо вели дека планира да ги контактира претставниците на Гинисовата книга на рекорди, бидејќи тој во своите 20 години работа никогаш не видел нешто слично.

Нињо вели дека јајцето, кое го снела кокошката Франчискана стара 5 години, е безбедно затворено во стаклен контејнер.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma