Мадона може мирно да спие! Го фатиле манијакот кој сакал да ја убие!

11 февруари, 20120
madonna+stalker

Манијакот кој пред 15 години се закануваше дека ќе ја убие Мадона и кој вчера избега од психијатриската болница конечно е уапсен, соопштија властите на Калифорнија.

Роберт Дуи Хоскинс  во 1996 година бил осуден на 10 години затвор, а во јули  минатата година повторно бил уапсен и испратен во психијатриска институција од која избегал. Полицијата го опишуваше како многу насилен и предупредува дека не треба никој да му се доближува.

Хоскинс бил уапсен во Лонг Бич, Калифорнија, откако властите побараа помош од сите граѓани за да го препознаат и пријават во најблиската станица.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma