Концептот Fincube

10 февруари, 20120
fincube_02

Архитектонската компанија од Берлин, Studio Aisslinger, го дизајнираше овој Fincube концепт. Идејата на оваа компанија е тоа дека еден дом може лесно да биде расклопен, транспортиран, и брзо реизграден на нова локација. Овие фотографии се од првиот прототип – кој во моментов е лоциран на 1200 метри надморска височина во Ритен, Италија. Не само што овој подвижен дом изгледа одлично, тој е енергетски ефикасен.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber