Конрад Мареј бара условна слобода! Од угледен доктор, стана убиец со криминално досие :((((

29 јануари, 20120
konrad-marej-doktor-m-džeksona

Докторот Конрад Мареј,осуден за убиство од небрежност на Мајкл Џексон, доби максимална можна казна од четири години затвор.
Но, Мареј сака да излезе од затвор, бидејќи смета дека не претставува опасност за околината, нема да побегне и сака да работи за да им помогне на своите деца.
Тој сака да излезе на условна слобода. Предлага електронски надзор, со цел да имаат контрола на неговото движење.
Неговиот адвокат, Мајкл Фланаган изјавил дека Мареј не може повеќе да работи како доктор, но може и сака да најде друга работа. Тој истакнува дека пресудата е премногу тешка со оглед на тоа дека Мареј претходно немал криминално досие.
“Мајкл Џексон беше пациент чии ослучи и барања беа неразумни, поради неговата зависност од лекарства”, вели адвокатот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber