Крај на депресивниот јануари! Смејте се, денеска е најсреќниот понеделник во годината! :)))

30 јануари, 20120
dt5e

Иако почетокот на неделата на сите ни паѓа тешко, па затоа понеделник е денот кога луѓето најмалку го сакаат, сепак денеска е еден сосема друг понеделник, барем така тврдат експертите.

Всушност, оваа недела влегуваме во нов месец па затоа психолозите сметаат дека првиот ден од неделата е еден од најсреќните денови во годината.

Постојат неколку причини за тоа, а една од најважните е финансиското подобрување. По новогодишните и божиќните празници многумина си ги испразнуваат паричниците, па затоа овој месец се дочекува со поголема радост.

Понеделникот кој не боди во нов месец, според мислењето на психолозите е ден кога чувствуваме сила и оптимизам, затоа сме среќни. Исто така се доближува денот кога нашите сметки ќе бидат повторно полни и затоа се повеќе луѓето чувствуваат среќа.

„Во понеделник 30 јануари сите одимена работа со нов ентузијазам. Тој ден се чувствуваме посебно среќно“, изјавил Дејвид Холмс, психолог од Универзитетот Манчестер Метрополитен.

Холмс додал дека оваа година ќе има вкупно 11 среќни денови, вклучувајќи го и оној кога започнува летното сметање на времето.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber