Кралицата Елизабета – најголемиот и најпознатиот љубовен хотел во Јапонија

19 јануари, 20120
1

Љубовните хотели се дел од јапонската традиција, а најголемиот и најпознатиот љубовен хотел е познат по името Кралицата Елизабета. Хотелот, кој се наоѓа во Канагава, во близна на Токио, е познат по добрата услуга, но и по откачениот дизајн во форма на брод.

Хотелот е всушност изграден во форма на бродот „Кралицата Елизабета“, а и самите соби и внатрешноста на хотелот се направени за гостите да се чувствуваат како да се на вистински брод.

Неодамна на бродот беа додадени и статуи од Џек и Роуз, протагонистите од филмот Титаник на Џејмс Камерон, во нивната најпозната поза каде „летаат“ на клунот на бродот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber