Семејството на Мајкл Џексон се откажа од 100 милиони долари!

19 јануари, 20120
DOUNIAMAG-US-MICHAEL JACKSON-CONRAD MURRAY

На вчерашното кратко сослушување во Лос Анџелес семејството на Мајкл Џексон го повлече барањето според кое д-р Конрад Мареј, кој е прогласен за виновен за смртта на кралот на поп музиката, се барало на неговото смејство да им исплати 100 милиони американки долари.

Обвинителството го информирало судијата кој работи на случајот за тоа дека семејството на Мајкл Џексон одлучило да се откаже од финансиската компензација и побарале оваа точка да се отстрани од дневниот ред.

Да ве потсетиме, Мареј поради давање на фатална доза на пропофол на Мајкл Џексон е прогласен за виновен за убиство и е осуден на четири години затвор.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber