Кралицата против Мајк Тајсон, но нема да бидат во ринг! :)))

29 јануари, 20120
139436

Гулабите на Кралицата Елизабета и легендарниот боксер Мајк Тајсон ќе се натпреваруваат во традиоционалната трка на гулаби која се одржува во Јужна Африка.

Јоханесбург – не нема да ги гледате Кралицата и Мајк Тајсон во ринг, туку нивните гулаби ќе се натпреваруваат во најпрестижната трка.
Честа на кралсите гулаби ќе ја брани еден од шесте преживеани гулаби кој е испратен за Јужна Африка од Норфолк, Англија. Исто така и познатиот Мајк Тајсон ќе има свој гулаб претставник на оваа најпрестижна и најбогата светска трка на гулаби, на која учествуваат одгледувачи од 37 земји. Победникот инаку добива награда од 200.000 долари.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma