Креативни пејзажни полиња

20 февруари, 20120
jim-denevan-giant-beach-sand-art-5

Уметникот, сурферот и готвач Џим Деневан е човек со повеќе таленти. Овој 50-годишник е познат за неговата уметност на полињата, односо користење на природни материјали со цел создавање на цртежи во различни облици на земја, песок и мраз. Интересна уметност.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma