Куќа во облик на автомобил

31 јануари, 20120
House-Called-Auto-Residence-1

Маркус Воглрајтер е архитект кој изгледа е од оние типови кои ги сакаат автомобилите малку повеќе од вообичаеното. Кога ќе се спојат архитектурата и љубовта кон автомобилите, тогаш може да очекувате куќата во облик на автомобил да биде чудниот резултат од ваквите пасии. Маркус сам ја дизајнирал оваа куќа наречена „Авто резиденција”. Се наоѓа во Салцбург, Австрија. Кога ќе ја погледнете од надвор, изгледа како огромен автомобил, дури има и тркала и светла на неа. Но, кога ќе ја погледнете внатрешноста, ќе останете вчудоневидени од тоа колку е удобна и луксузна.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber