Куќа во пустина, направена од 6 транспортни контејнери во Калифорнија

3 мај, 20120
1

Погледнете ја оваа интересна идеја во која контејнери кои се користат за транспорт се претворени во прекрасна куќа во една пусто место во Џошуа Три, Калифорнија.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi