Куќата – остров на Шекил Онил

18 февруари, 20120
nas

Мега НБА ѕвездата Шекил Онил е една од оние познати личности кои инвестираат во недвижнини. Една од неговите прекрасни куќи  се наоѓа на Стар Ајланд, вештачки овален остров кој се наоѓа помеѓу Мајами и островот Мајами Бич.

Оваа луксузна вила е изградена во 1992 година и располага со 8 спални соби, 9 бањи, огромни салони, фитнес центар, терени, сауна, тениско игралиште и базен со бар.

Шекил веќе ја стави оваа куќа на продажба, па ако ви се наоѓаат околу 25 милиони долари слободно може да ја купите и да не викнете на гости 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma