Лагуната Сопреденте на Галапагос– природен лукзузен базен

4 јануари, 20120
Untitled-1

Не, не станува збор за фотомонтажа, туку за фотографија објавена во списанието Национал Географик.

Фотографијата е дело на познатиот фотограф Боби Хас, кој на направил при неговата обиколка на островите Галапагос со хеликоптер.

Станува збор за мала лагуна на еден од најмалите карпести острови на Галапагос, каде природата создала природен луксузен базен со азурна вода.

Самиот фотограф вели дека лагуната Сопреденте е едно од најубавите места во природата, а дека глетката е најубава кога во лагуната се собираат јата фламинга.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber