Lamborghini Sesto Elemento Spyder

6 февруари, 20120
2010-Lamborghini-Sesto-Elemento-Concept-7-600x342

Создавањето концепт кој привлече толкаво внимание како Sesto Elemento и понатамошно “не-градење” на верзија Spyder изгледа малку лудо. Ова е особено точно со оглед на секој друг Lamborghini кој во поставата има по еден брат. Ако и кога Sesto Spyder ќе биде развиена, тој ќе се карактеризира со истата технологија како на купе верзијата и ќе се напојува со голем V10 мотор со моќност од околу 570 КС, додека 0-100 км/ч спринт нема да биде изведено во истите 2,5 секунди благодарение на додадена тежина на конвертибилниот покрив, но Sesto Spyder се уште ќе биде еден од најимпресивните понудени Roadster модели.

Што се однесува до своето дебитирање и достапноста, Lamborghini Sesto Elemento Spyder треба да го покаже своето лице на некој начин облик или форма во 2013 година.

Идните Sesto Elemento (Coupe) ќе бидат ограничени на само 20 единици, секоја од нив носејќи ја цената од 1,9 милиони евра, или околу 2.800.000 $ на тековниот девизен курс.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma