Ледената принцеза

19 јануари, 20120
Kira Korpi

Кира Корпи можеби не е најдобриот спортист за овие зимски олимписки игри, но таа сигурно е најжешката. Лизгачот од Финска, Кира ги отвори вратите за многу млади Американци за нивна следна дестинација да биде нејзината сопствена земја. Корпи е родена во Тампере, Финска. Нејзиниот татко, Рауно Корпи, го тренираше женскиот хокеарски тим од Финска, кој освои бронзен медал на зимските олимписки игри во 1998-та година. Корпи почнала со лизгање на возраст од пет години, по стапките на нејзината постара сестра. Таа го направила својот прв троскок, на возраст од 11 години. Во Финска нејзиниот прекар е Jääprinsessa (Ледената принцеза) поради нејзината сличност со Грејс Кели, поранешната принцеза од Монако. Таа нашироко се смета како една од најубавите жени во уметничко лизгање. Погледнете ја и уживајте 😉

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber