Лејди Гага лансира сопствена социјална мрежа! Тешко Facebook сега :))))

7 февруари, 20120
lady-gaga-020712_310x300

Пејачката Лејди Гага, која беше првата јавна личност која на Твитер собра 18 милиони пријатели, одлучила да започне своја социјална мрежа.

На адресата (littlemonsters) можат да се регистрираат сите нејзини “мали чудовишта” за да создаде своја сметка и да стане дела од мрежата на Гага.

Всушност, пејачката одлучила да започне мрежа на која главна тема ќе биде таа и нејзините фанови. Интересно е она што страната и ја креирала компанијата Backplane чиј инвеститор е Лејди Гага.

Иако уште е е во функција, страната веќе дозволува регистрација, а потоа дава порака:

“ Возбудени сме што наскоро со вас ќе го делиме светот на мали чудовишта, наскоро ќе добиете офоцијална покана за да ни се придружите”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber