Лејди Гага започнува “свој бизнис“ во Хрватска

6 јануари, 20120
01_lady_gaga

Светски познатата пејачка Лејди Гага одлучи да го прошири својот глобален пазар и да започне бизнис во Хрватска.

Претприемачкио “потфат“ во Хрватска, пејачката ќе го контролира преку трети лица односно преку компанијата од Хрватска која со корпорацијата “Ate My Heart Inc.” има потпишано договор на десет години. На чело на оваа корпорација се наоѓа Лејди Гага.

Корпорацијата “Ate My Heart Inc.” е регистрирана во Лос Анџелес во 2011 година, а го застапува брендот на познатата пејачка и врши дистрибуција на производи, парфеми и шминки.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber