Лепа Брена ja имитира Лејди Гага! :)))))))))

31 јануари, 20120
lepa-brena

На својот Twitter профил Лепа Брена објавила фотографии од концертот во Белградската арена, а една посебно привлекла внимание на популарната социјална мрежа.

Секој ден се повеќе познати личности отвараат свои профили на популарната социјална мрежа, а на ова не одолеала и Лепа Брена. Таа веднаш привлекла внимание со фотографијата која е снимена пред концертот во Арена, на која се обидела да личи на Лејди Гага.

По повод на двојот нов имиџ, Лепа Брена дала интервју во кое понесена од коментарите откирла дека во новиот спот за песната „Uđi slobodno” ќе ги помести границите на модното експериментирање.

-Фотографиите кои ги гледате на Twitter настанаа се пред големиот концерт во Белград, кој го одржав во Арена. Фотографиите се дел од боди-срт концептот кој кој изработи Дејан Миличевиќ, а тоа што го гледате на мене го направи шминкерот Зоран Шурбевски. Ја подготвувавме најавата за концертот во Арена и бидејќи ми се допадна како тоа изгледа, одлучив во овој костим да го направам и спотот за песната „Uđi slobodno”, бидејќи за оваа нумера немам видео адаптација. Спотот ќе биде готов за десет дена и мислам дека моите обожаватели ќе бидат пријатно изненадени од моето визуелно изразување, вели Брена.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma