Летен маникир со декорации

28 април, 20120
13

Убавиот маникир и педикир, особено во лето и на плажа според законите на модата, убавината и стилот – е задолжителен. Пролета и летото ни дозволуваат да експериментираме со изгледот на своите нокти, да употребиме свежи бои и декоракции кои ни се допаѓаат. Дали ноктите ќе бидат долги акрилни, или надоградени со гел, или пак природни и кратки, не е воопшто важно. Тоа е прашање на вкус. Важното е секогаш да бидат средени.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi