Љ

6 април, 20120

ЉУБЕНО ЛИЦЕ
возвратена љубов.

ЉУБИЧИЦА
среќа; ако ги берете – веселба; ако ги добиете – ви претстои брак; ако се китите со љубичици – околината ве сака.

ЉУБОВ
ако некому изјавувате љубов – партнерот што го сакате не ви е наклонет; ако некој вам ви изјавува љубов – разочарување.

ЉУБОВЕН НАСТАН
ќе имате работа со злобни жени.

ЉУБОВНО ПИСМО
ако го добиете – незадоволство; ако го пишyвате – сплетки.

ЉУБОМОРА
ако сте љубоморни на сон – ќе направите глупост.

ЉУБОПИТНОСТ
ако сте љубопитни на сон – ќе чуете некои невистинити работи.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/