Љубов која не познава “висинска разлика”

24 декември, 20120
ljubov

Таа е висока 207, а тој само 164 сантиметри и без оглед на “висинска разлика” тие двајца лудо се сакаат.

Бразилката Елисани да Круз Силва (17), највисоката тинејџерка на светот, а нејзиниот дечко Франсиналдо да Силва Карвало (22) спаѓа во момчиња со просечна висина и за да го бекне мора да се наведне, бидејќи тој и е едвај до половината.

Елисани вели дека единствено на улица, кога се шетаат држејќи се за рака, се чувствува по малку непријатно, бидејќи изгледаат повеќе како постара сестра и брат или мајка и син, отколку како заљубен пар. Но, нивната љубов цвета и двајцата тврдат дека се лудо заљубени еден во друг.

Сепак, животот на оваа двојка до пред две години била многу неизвесна, бидејќи причина за нејзината висина е тумор на хипофизата кој бил остранет во 2010 година, а поради измејување на сметка на нејзината висина, го напуштила и училиштето. Денес се занимава со моделирање, а нејзиниот сакан е секогаш покрај неа.

Ова е доказ дека лубовта не може да биде комплексна …

1

2

3

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber