Los Roques – недопреното парче рај !!!

1 април, 20120
h78

Ова е веројатно најубавиот корален архипелаг во Карипското море. Се наоѓа во близина на доста познатите Аруба и Кирасаа, на некои 150 километри северно оде венецуелскиот брег. Неколку мали острови го сочинуваат оваа единствено и неодоливо подрачје. Белиот песок, тиркизното море и питомиот брег со ниски тропски растенија – се вистинската слика за Карибите, токму онакви какви што сме ги замислувале..

Патувањето во Los Roques е вистинска одисеја. Средбите со природната убавина, топлиот менталитет и убавите специјалитети се причини повеќе да го посетите ова место. Кое искрено и не е толку познато. Локалните жители на Каракас, се оние кои ќе ве упатат кон ова место, опишувајќи го како недопрено парче рај.

Доколку ја обожувате природата во своето оригинално издание, ова место е совршено за Вас. Овде, исклучиво природата го има главниот збор, се друго е детал кој е сплет на околности. Како и да е, местово е „премногу убаво, за да биде вистинито“…

Следнава галерија ќе Ви потврди …

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi