Луѓето се најсреќни на 33

28 март, 20120
1

Заборавете на старата поговорка, дека тинеџерските години се најсреќните во животот. Новото истражување покажа дека луѓето се најзадоволни од својот живот на 33 годишна возраст. 70% од луѓето над 40 години се изјасниле дека 33-та година од животот им била и најсреќната.

Над половина од анкетираните изјавиле дека животот им е позабавен, а 42% рекле дека имаат поголем оптимизам за иднина. Една третина од анкетираните изјавиле дека нивната среќа се должи најмногу на децата, а една петтина – од успехот во работата.

38% од нив споделиле дека животот на тие години им бил многу порелаксиран и без стрес . Само 6% изјавиле дека биле најсреќни по време на студиите, а 16% во детството.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/