Мачето Оскар живее без проблем со две вештачки нозе

24 март, 20120
dy4

Тригодишното мале Оскар ги доби своите протези, нозе, откако во несреќа ги забуби задните. Неговите сопственици изјавиле дека Оскар се движи без проблеми.

Оскар е првото маче во светот кој носи протези, кои всушност му ги заменуваат задните нозе. Инаку, еден британец го нашол во поле со пченка и го однел во најблиската ветеринарна станица, од каде му рекле дека најдобро е да го успијат, но тоа веднаш било одбиено како опција.

Оскар денеска живее сосема нормално, се качува по скали и си игра до мачките од соседството.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/