Мачка преживеала во машина за сушење алишта!

23 март, 20120
t798

Мачката 40 минути се превртувала на 40 степени во машина за сушење алишта, каде што заспала пред сопственичката да ја вклучи истата.

Четригодишната мачка Деми веројатно сега има осум животи, бидејќи преживеала во вклучена машина за сушење алишта. Мачката влегла во неа додека таа не била вклучена и таму заспала.

Нејзината сопственичка, Џенифер Паркер (45), незнаејќи дека нејзиното милениче е таму.

„Ставив неколку мокри пешкири и го стиснав копчето за старт. По 40 минути кога ја отворив вратата за малку ќе се онесвестев кога ја видов Деми. Веднаш ја однесов на ветеринар кој и даде кислород и неколку инекции од кои се опорави“, изјавила Џенифер.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/