Мадона го надмина Елвис и влезе во Гинис

4 април, 20120
madonna_main_gi_

Мадона додаде уште еден Гинисов рекорд во својата колекција откако нејзиниот најнов албум МДНА се најде на првото место на топ листите во Велика Британија.

Со ова Мадона по 12ти пат се најде на врвот на листите, со што стана најуспешниот соло уметник на британските топ листи и успеа да влезе во Гинис.

Мадона со овој рекорд го надмина Елвис Присли, кој на врвот на британските топ листи беше дури 11 пати.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/