Мадона: Мило ми е што Гага ми ја украде!

14 јануари, 20120
lady-gaga-madonna

Глувци бегајте – мачката се подготвува да се врати!
Мадна конечно одлучила да одговори на критиките за сличноста помеѓу нејзината песна Express Yourself и песната на Лејди Гага Born This Way.
“Мислам дека тоа е одличен начин за некој да ја преработи мојата песна (Express Yourself). Знаете, ја препознав промената на акорди во песната. Помислив дека тоа е …интересно.”, вели Мадона. Иако контроверзиите околу оваа песна настанаа еднаш по објавувањето на песната Born This Way, тимот на Лејди Гага објави дека Мадона и честитала на песната, што Мадона подоцна остро го негираше.
Ова е прв пат кралицата на поп музиката, која својот нов албум MDNA ќе го издаде во пролет, да се изјасни по ова прашање…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber