Мадона веќе не е кралица: Последниот албум и доживеал тотално фијаско!

12 април, 20120
Madonna-Unveils-New-Sizzling-M-D-N-A-Promos

Мадона во својата кариера има продадено повеќе од 200 милиони полчи. Но, со новиот албум доживеа фијаско!

Во првата недела по појавувањето на албумот продала 359.000 копии. Но, нејзините фанови не го купуваат повеќе со истата брзина како во почетокот, бидејќи во втората недела продала само 46.000 примероци.

Со ова забележала најслаба продажба во историјата на музиката. Изгледа дека пејачката ја прегази времето , бидејќи ја надминаа младите колешки Ријана и Лејди Гага.

Тоа се гледа и по тоа што со влезниците на концертот се дели бесплатно новиот албум…

Дали сепак нејзината кариера е на крајот?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber